پنج نکته برای عکاسی بهتر با تلفن همراه

امروزه و با فراگیر شدن استفاده از تلفن های هوشمند ، با توجه به امکاناتی که این تلفن ها از آنها برخودار هستند ، بویژه دوربینهای آنها ، استفاده از این فن آوری در زندگی مردم جای خود را باز کرده است.
گرفتن عکسهای سلفی و یادگاری با استفاده از گوشی های همراه بدلیل سادگی و در دسترس بودن همیشگی آنها به امری روزمره در زندگی ما تبدیل شده است .
از همین روی دانستن نکاتی هرچند کوچک درباره کار با این دوربین ها به ثبت عکسهایی  بهتر خواهد انجامید .
در ادامه به ۵ نکته اساسی و کاربردی در رابطه با عکاسی با گوشی همراه اشاره می کنیم .

۱٫ بِبُرید، زوم نکنید !!!

احتمالا به این موضوع برخورده‌اید که سوژه‌ای در دوردست قرار دارد و شما می‌خواهید از آن عکاسی کنید. بهترین کار این است که عکستان را اول بگیرید و بعد در نرم افزارهای موجود آن را ببرید. زوم کردن بر روی سوژه با موبایل تنها باعث می‌شود که عکس‌تان کم‌کیفیت از آب درآید.

پنج نکته برای عکاسی بهتر با تلفن همراه

۲. فلاش نزنید

از فلاش دوربین تلفن همراهتان استفاده نکنید. فلاش تلفن تنها باعث می‌شود که تکه‌ای از سوژه نورانی‌تر شود، اما بقیه عکس تاریک بماند. سعی کنید از نورهای اطرافتان کمک بگیرید یا از چراغ قوه موجود در موبایلتان استفاده کنید.

پنج نکته برای عکاسی بهتر با تلفن همراه

۳. آماده باشید

پیشاپیش منتطر اتفاق جذاب باشید. اگر حس می‌کنید که اتفاقی جالب در حال اتفاق افتادن است، دوربین‌تان را آماده کنید و به سمت سوژه نشانه بروید. با کمی صبر و تحمل می‌توانید عکسی به‌یاد ماندنی در لحظه‌ای خاص را ثبت کنید.

پنج نکته برای عکاسی بهتر با تلفن همراه

۴. فکر نکنید، عکس بگیرید

با بودن دوربین‌های دیجیتال و تلفن‌های همراه دوربین‌دار دیگر نیازی به نگرانی در مورد هزینه و چاپ فیلم نیست. به همین دلیل اگر موضوع جالبی دیدید فکر نکنید که عکس بگیرید یا نه. عکس بگیرید و بعد ادیت کنید. داشتن یک عکس بد بعضی اوقات بهتر از نداشتن هیچ چیز است.

پنج نکته برای عکاسی بهتر با تلفن همراه

۵. زاویه‌های جالب انتخاب کنید

تنها همان‌طور که اطراف‌تان را می‌بینید، عکس نگیرید. بعضی اوقات زاویه دیدتان را تغییر دهید و به دنبال پیدا کردن زوایای جالب‌تر باشید اما زیاده روی نکنید. گاهی اوقات ساده دیدن بهترین شکل ممکن برای ثبت یک عکس است.

پنج نکته برای عکاسی بهتر با تلفن همراه

امیدواریم که با خواندن این مطلب بتوانید به عکسهای بهتری با گوشی همراه خود دست بیابید .

پیروز و سربلند باشید .

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا